Відео

Історії успіху

Незабаром у Новоайдарі працюватиме ефективна система правової допомоги

У Новоайдарському районі експерти неурядових організацій розробили проект цільової програми надання безоплатної первинної допомоги на 2015 рік. Після прийняття пакету документів у районі діятиме ефективна система правової допомоги в громаді.

За ініціативи ЛОО «Суспільна служба правової допомоги» на початку року створили робочу групу з розробки оптимальної моделі безоплатної правової допомоги в Новоайдарському районі, до якої увійшли експерти та громадські активісти, представники органів влади, юрист Центру правової інформації та консультацій. І вже на початку травня члени робочої затвердили проект програми.

Зараз громадські активісти презентують документи депутатам на депутатських комісіях та громадськості під час публічних заходів. Після обговорення всіх пропозицій проект Програми буде затверджено на сесії районної ради.

 

 

Військкомат «забув» про закон і ледь не мобілізував студента

Хлопця з Луганщини, який навчається на денному відділенні вузу, мало не мобілізували до збройних сил України. Незаконні наміри військового комісаріату допомогли розпізнати у Центрі правової інформації та консультації в місті Рубіжне.

Богдану* – 21 рік. Він студент Інституту Хімічних Технологій Східноукраїнського Національного університету ім. В. Даля. Живе на Луганщині в місті Рубіжне. Хлопець навчається на денному стаціонарі, щодня ходить на пари. Однак, одного ранку Богдану довелося змінити маршрут і замість вузу піти до військкомату, куди хлопця викликали повісткою. У військкоматі йому провели медогляд і оголосили, що призивають до збройних сил України – по мобілізації. При цьому «наполегливо вмовляли» Богдана підписати документ про службу за власним бажанням – тобто, за контрактом.

Богдан документ не підписав, бо знав, що за законом, він мобілізації не підлягає. А щоб озброїтися законним обґрунтуванням звернувся за консультацією. Юрист Сергій Шпілєвий підтвердив, що дійсно, призивати студентів зі стаціонару незаконно. Але, якби хлопець підписав контракт – вину військкомату вже б не довів, служив би за власним бажанням. І порадив Богдану взяти за місцем навчання довідку, що він є студентом денної форми навчання.

 

 

У Рубіжному ветеран війни переміг бюрократів

Юристи навчили дідуся, як захистити свої права. 85-річний ветеран Великої Вітчизняної війни усе життя проносив кулю в спині, але тільки зараз зміг довести, що отримав поранення в партизанському загоні і має право на статус учасника бойових дій. Для старенького пенсіонера це означає не лише визнання його заслуг перед Батьківщиною, а й додаткові пільги.

85-річний ветеран, житель міста Рубіжне Луганської області звернувся до Центру правової інформації та консультацій з проханням: допоможіть довести факт поранення. Співробітники ЦПІК були здивовані, чому пенсіонер так довго про це мовчав? Дідусь натомість лише плечима знизував: мовляв, доки молодий був, здоровий, про пільги не думав, а зараз доводиться сутужно, хоче у держави допомоги просити.

 

 

У Новоайдарському Центрі відбувся День відкритих дверей

Центр правової інформації та консультацій Новоайдарського району влаштував День відкритих дверей 20 березня. Гості ЦПІКу більше дізналися про роботу юристів та психолога, ознайомитись з правилами та стандартами роботи Центру, дізналися про історії успіху та цікаві справи, що зараз ведуться юристами.

В заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, журналісти, активні місцеві мешканці. Для всіх, хто прийшов цього дня, господарі влаштували також екскурсію ЦПІКом.

 

 

На Луганщині пройшли семінари для сільських жінок «Як захистити свої права та розпочати власну справу у громаді»

Протягом серпня-вересня відбулась серія семінарів для сільських жінок в Станично-Луганському, Новоайдарському та Кремінському районах.

В рамках семінарів сільські жінки отримають практичні знання щодо захисту власних прав, участі у прийняті рішень на місцевому рівні та організації правозахисних та адвокаційних кампаній у сільських громадах.

 

Активісти провели навчання для працівників місцевого самоврядування в м. Сніжне

30 липня в м. Сніжне відбувся тренінг з підвищення якості надання адміністративних послуг для представників органів місцевого самоврядування. В заході прийняли участь 27 представників ЦНАПу та служб міської ради та регіональних відділень органів центральної влади.

Учасники розглянули іноземний досвід організації надання адміністративних послуг, отримали практичні знання роботи з клієнтами та оптимізації свого робочого часу за допомоги інноваційних технологій.

«Завдяки тренінгу ми змогли розповісти працівникам місцевого самоврядування про стандарти адміністративних послуг, про цікавий іноземний досвід та інноваційні підходи, які дозволять зробити послуги для громадян ефективнішими», - відмітив керівник проекту М. Міхальков.

Захід проведено ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» в рамках проекту «До якості через стандарти адміністративних послуг», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в рамках всеукраїнського проекту «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг».

 

На Луганщині провели громадську експертизу стану реалізації обласної програми гендерної рівності

ГО «Ліга жінок-виборців» провела громадську експертизу стану реалізації обласної програми гендерної рівності у Луганській області.

В рамках процедури активістами були досліджені офіційні документи, звіти, проведення опитування працівників відповідальних за проведення заходів в рамках програми.

 

У Луганській області проходить інформаційно-просвітницька кампанія для сільських жінок Донбасу «Сильна жінка – сильна громада!»

Волонтери кампанії активно розповсюджують інформаційні матеріали серед жінок у Станично-Луганському, Новоайдарському та Кремінському районах та закликають їх активно захищати свої права. Протягом двох місяців волонтери організації відвідали понад 130 сіл та селищ Луганської області та активно працювали з жінками.

Під час зустрічей волонтери говорили про важливість участі громадському житті громади, розповсюджували інформаційні матеріали та пропанували приєднатись до кампанії в якості волонтерів.

 

На Луганщині буде створено громадську раду сільських жінок Донбасу

У травні було прийнято рішення про створення Громадської ради сільських жінок, до якої увійшли активні жінки з 10 сільських районів Луганської області.

Мета об’єднання – захист прав жінок та проведення адвокаційних кампаній та заходів в місцевих громадах, які будуть сприяти виконанню міжнародних зобов’язань України у сфері гендерної рівності.

 

На Луганщині провели моніторинг виконання конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

ГО «Ліга жінок-виборців» провела моніторинг виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок у Луганській області. Під час опитування активісти відправляли інформаційні запити до органів місцевої та центральної влади, здійснювали моніторингові візити та провели опитування жінок у Станично-Луганському, Новоайдарському та Кремінському районах.

Одним з головних чинників демократизації суспільства та забезпечення рівності прав жінок і чоловіків є однаковий доступ до керівних посад, участь у прийнятті політичних, економічних рішень на рівні області та району. В Луганській області цей показник є вкрай низьким, так серед мерів міст обласного значення в області тільки 1 жінка і 13 чоловіків; серед голів районних державних адміністрацій - 2 жінки і 15 чоловіків; за кількістю сільських та селищних голів перевага також належить чоловікам - 47 жінок і 248 чоловіків.

 
Більше статтей...
Підписатись на новини
Новини


Отримувати HTML?

Партнери

Бесплатные возможности в Украине

Пошта
Логін:
Пароль:

(що це)